Kenneth Gijsbertha - Informashon tokante Gobièrnu di Kòrsou Uw mening

Kenneth Gijsbertha

Minister van Financiën

Kenneth Gijsbertha

Aan het hoofd van het Ministerie van Financiën staat de Minister van Financiën, de heer Kenneth A. Gijsbertha.

Personalia
Geboorteplaats en -datum: Curaçao, 8 maart 1953

Opleiding

  • 1972: Maria Immaculata Lyceum (HAVO)
  • 1970: MULO

Loopbaan
PDVSA
2008 – 2016 : Public Relations Manager
1997 – 2013 : Materials Superintendent
1997 – 1997 : Head Materials Procurement
1996 – 1997 : Head Materials Operations/Warehousing
1992 – 1996 : Head Materials Finance
1987 – 1992 : Manufacturing Appraisal and Process Costing administrator
1986 – 1987 : Head Commercial / Contracting Out Services
1985 – 1986 : Senior Internal Auditor

SHELL
1981 – 1985 : Senior Internal Auditor
1974 – 1981 : Senior Trading and General Accounting administrator
1973 – 1974 : Oil accounting administrator

ENNIA
1972-1973 : Assistant bookkeeper insurance company “Ennia”

Assignments
1982 – 1982 : Member Shell Regional Audit team, auditing Shell Suriname at
Paramaribo, Nickerie, Apoera and Matappi
1983 – 1983 : Auditing of BOPEC in Bonaire
1984 – 1984 : Head of the Accounts Receivable and Credit Control of SNAV (Curoil)
1985 – 1985 : Member Shell Regional Audit team, auditing Refineria Dominicana de Petroleos S.A. (REFIDOMSA) in Dominican Republic.

Politieke Carierre
2017 – heden : Minister van Financiën (Kabinet Rhuggenaath)
2016 – 2017 : Minister van Financiën en Sport (Kabinet Koeiman)
2016 – 2016 : Lid van de Staten
2010 – 2010 : Waarnemend Gezaghebber Eilandgebied Curaçao
2006 – 2006 : Minister van Transport en Telecommunicatie (5 mnd)
2004 – 2006 : Waarnemend Gezaghebber Eilandgebied Curaçao

Partijpolitieke functies en nevenfuncties
2000 – 2002 : Leider partij Movementu Antia Nobo (MAN)
1996 – 2002 : Fractie Leider partij Movementu Antia Nobo (MAN)
1999 – 2000 : President partij Movementu Antia Nobo (MAN)

Raad van Commissaris Overheidsvenootschappen
2012 – 2016 : Raad van Commissaris UTS N.V
2012 – 2016 : Raad van Commissaris CPost International

Ministers van Financiën per kabinet vanaf 10 oktober 2010

Kabinet Rhuggenaath: mei 2017 – heden  Minister van Financiën dhr. K.A. Gijsbertha
Kabinet Pisas: maart 2017 – mei 2017  Minister van Financiën mw. Lourdes D. Alberto
Kabinet Koeiman: december 2016 – maart 2017  Minister van Financiën  dhr. K.A. Gijsbertha
Kabinet Whiteman: augustus 2015 – december 2016  Minister van Financiën  dhr. dr. J.M.N. Jardim
Kabinet Asjes: juni 2013 – augustus 2015  Minister van Financiën dhr. dr. J.M.N. Jardim
Kabinet Hodge: december 2012 – juni 2013  Minister van Financiën dhr. dr. J.M.N. Jardim
Kabinet Betrian: september 2012 – december 2012  Minister van Financiën dhr. dr. J.M.N. Jardim
Kabinet Schotte: oktober 2010 – september 2012  Minister van Financiën  dhr G.M. Jamaloodin